Kluczowe wyposażenie łazienki – takie jak umywalka, kabina prysznicowa i armatura to wybory, którym podczas remontu warto poświęcić więcej czasu oraz zasięgnąć porad ekspertów.

Podczas targów warto odwiedzić Stefę Kąpieli gdzie obecnych będzie kilkanaście wiodących marek wyposażenia łazienek. 

Wanna czy prysznic?

To odwieczne pytanie, które pojawia się podczas remontu łazienki. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Od kilku lat, szczególnie w dużych mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych pojawia się prysznic oraz wanna. Coraz większą popularność zyskują także wanny wolnostojące, które kiedyś kojarzyły się z luksusowym, niedostępnym wyposażeniem wnętrz. Wanna wolnostojąca, dzięki nieograniczonym możliwościom aranżacji świetnie będzie wyglądała zarówno w łazience w stylu retro, jak i ultranowoczesnym salonie kąpielowym. Wymiary najmniejszych modeli to 150 cm na 70 cm, więc taka wanna zmieści się nawet w niewielkiej łazience w mieszkaniu w bloku.

Jeśli jednak w bitwie o łazienkę zwycięży prysznic, to warto zastanowić się nad odpływem liniowym, wbudowanym w podłogę oraz nad kabiną prysznicową o prostej formie, ze szklaną szybą.

Podtynkowa armatura łazienkowa

Baterie podtynkowe będą pasowały zarówno do łazienki minimalistycznej, jak i retro. Wszystko zależy od ich wzornictwa. Podczas montażu, pod tynkiem zostaje ukryta duża część baterii, taka jak mieszacz oraz wszelkie podłączenia. Ułatwia to zarówno utrzymanie czystości jak i ogranicza ekspozycję na oddziaływanie wilgoci. Takie baterie są również mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Utrudniony jest jednak dostęp do ich elementów, które mogą ulec awarii. Warto zainwestować w produkty sprawdzonych marek o długiej gwarancji, aby mieć pewność, że do kolejnego remontu łazienki będą one sprawne.

Umywalka z konglomeratu

Konglomerat, czyli naturalny kamień z domieszką żywicy poliestrowej lub cementu to materiał, który ma wiele zastosowań. Może być zarówno połyskliwy, jak matowy. Nadaje się do produkcji blatów, brodzików czy umywalek. Tak zwany kwarcogranit, czyli konglomerat złożony z mieszanki żywic oraz pyłu granitowo-kwarcytowego charakteryzuje się jednorodną strukturą oraz dużą odpornością na zaplamienia. Konglomeraty są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i mają możliwość formowania w różne kształty, dzięki temu sprawdzają się w łazienkach. Umywalki z konglomeratu są odporne na zarysowania oraz uszkodzenia. Jeśli jednak takie powstaną, można je w łatwy sposób usunąć przy pomocy pasty polerskiej.