Nowości targowe zawsze budzą duże emocje wśród zwiedzających. Już dziś prezentujemy część z tego, co będzie można zobaczyć podczas targów Interbud. 

Balkon dachowy

Balkon VELUX CABRIO® można otworzyć w kilka sekund i w ten sposób zamienić poddasze w słoneczne miejsce. Zamknięty balkon VELUX CABRIO® tworzy z dachem równą płaszczyznę, górna część otwiera się jak zwykłe okno dachowe. 

Automatyczne kominki

Ulepszone modele poprzednich wersji kominków, których praca podobna jest do działania kotła gazowego. Zastępują domowe kotłownie, pozwalają na ogrzanie domu o powierzchni do 200m2. Mają wbudowany zbiornik na pellet i są w pełni automatyczne. 

Modułowe domy fińskie

Pomimo prefabrykacji klient ma znaczny wpływ na wiele elementów budynku, związanych z rozkładem pomieszczeń czy wykończeniem wewnętrznym i zewnętrznym. Domy mają bardzo wysokie parametry energooszczędności. 

Poddachowy system ogrzewania domu

System Termdach, znajdujący się pod pokryciem dachowym pozyskuje energię cieplną z rozgrzanej powierzchni pokrycia dachowego. Następnie ciepło trafia do urządzeń w domu.

Podłogi krzywoliniowe

Innowacyjne podłogi krzywoliniowe, występujące w 26 kolorach. Te modułowe deski podłogowe są zbliżone kształtem do naturalnego wzrostu drzewa. Z kolei deski z limitowanej edycji są wykonywane na indywidualne zamówienie i zawsze są niepowtarzalne. Podłogi Bolefloor mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, w różnych klasach jakości i w wielu rodzajach wykończeń.

Izolacja Aluthermo

Aluthermo to pierwszy cienki, wieloodbiciowy i wielowarstwowy systemem izolacji. Elastyczna struktura złożona z kilku warstw aluminium zawiera suche powietrze w warstwach wewnętrznych. Rezultatem takiej konstrukcji jest efektywna oszczędność energii oraz najwyższe parametry współczynnika oporu cieplnego i współczynnika przenikania ciepła.

Przymiar wrębów

Narzędzie przeznaczone do wykonywania tradycyjnych połączeń ciesielskich. W prosty sposób (szczególnie dla osób początkujących) można wytrasować połączenie miecza ze słupem lub z belką. Wygrawerowane elementy funkcyjne umożliwiają odczytanie długości miecza, jego szerokości oraz wyznaczenie linii cięcia zarówno w słupach i belkach jak również dokładnego trasowanie różnych rodzajów zakończenia miecza. 

Sekwencyjna oczyszczalnia ścieków

Sekwencyjny Reaktor Biologiczny ZBS-6C/KP-GK jest jest jedną z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych oczyszczalni ścieków bytowo-gospodarczych na rynku.

Taśma malarska Poly Paper

Taśma o ulepszonych parametrach, z warstwą kopolimeru, który wpływa na większą odporność na wilgoć, promienie UV i warunki zewnętrzne. Taśma dostępna jest w dwóch rozmiarach: 38mm x 50m  i  36mm x 15m.

Środek do usuwania napisów

Hipoalegiczny nie posiadający w składzie żadnej substancji  niebezpiecznej dla zdrowia i środowiska. Nie wymaga używania myjki ciśnieniowej, usuwa napisy graffiti z podłoży nienasiąkliwych, takich jak : ,granit ,szkło, metale, gres, marmur, karoserie samochodów. Zdjęcie jest tylko ilustracją - nie przedstawia sposobu używania środka. 

Blachodachówka TYSENIA

Jednomodułowa blachodachówka płaska, która może być montowana zarówno jako pokrycie dachowe, jak i oryginalne wykończenie elewacji. Blachodachówka jest lekka, dzięki czemu sprawdza się nie tylko w nowoczesnym budownictwie, ale również w przypadku renowacji dachów starych budynków. Produkt dostępny jest w trzech powłokach, zarówno w wersji matowej, jak i z połyskiem.

tysenia blachodachowka plaska

Antysmogowa markiza

Markiza posiada membranę z nanowłókna RESPILON AIR® ułożonego warstwowo i tworzącego gęstą, wytrzymałą sieć. Dzięki takiej budowie skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia powodowane przez dym czy spaliny, ograniczając ich stężenie we wnętrzu pomieszczenia. Ważne jest to szczególnie w zimie, w okresach grzewczych, w których ilość zanieczyszczeń w powietrzu jest znacznie przekroczona. Można szeroko otworzyć okna i przewietrzyć pomieszczenie bez obawy o zanieczyszczenia.

Luksusowe wanny spa

Wanny z hydromasażem nadające się do dużych łazienek oraz przestrzeni ogrodowej. Specjalne pokrywy pozwalają skutecznie zabezpieczyć wannę przed wszelkimi zabrudzeniami, kiedy nie jest używana.

Domy na wąską działkę

Gotowe projekty domów na wąską działkę obejmują propozycje dla parceli o szerokości do 17 m, w tym do zabudowy na granicy (bliźniaki). Wolnostojące budynki z tej grupy mają bardzo często kalenicę skierowaną prostopadle do wjazdu. Z kolei projekty domów na wąską działkę z równoległym układem kalenicy charakteryzuje rzut zbliżony kształtem do kwadratu.

MASA STRUKTURALNA "ELEWACJA NA GŁADKO"

Masa strukturalna stosowana do wyrównywania i wygładzana zewnętrznych silikonowych wypraw tynkarskich o różnych strukturach, w celu uzyskania gładkiej powierzchni o minimalnej fakturze. Służy również do wykonywania nietypowych dekoracyjnych faktur powierzchni elewacji. Może być stosowana na wszelkie typowe podłoża mineralne takie jak: beton, tynki cementowe itp.

Pompa ciepła

Monoblokowa, inwerterowa pompa ciepła typu powietrze | woda, która w swojej kompaktowej obudowie posiada funkcje ogrzewania i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej.  Występuje w 3 wariantach mocowych: 3,20 kW, 4,06 kW i 7,80 kW. W urządzeniu została zastosowana energooszczędna technologia zmniejszająca emisję hałasu w okresach przejściowych (w czasie wiosny i jesieni).

Łapacz wody deszczowej

Przeznaczony jest do przechwytywania wody deszczowej z rury spustowej rynny. Jego bardzo prosta konstrukcja działająca  w pełni automatycznie, zabezpiecza przed przelaniem wody w zbiorniku nawet przy intensywnych opadach. W momencie napełnienia się zbiornika, nadmiar wody odprowadzany jest dalej rurą spustową do studzienki lub wylewki. Jest to jedyny taki produkt, zarówno na polskim jak i europejskim rynku. 

Komin Quadro Pro

System powietrzno-spalinowy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem i olejem w budownictwie mieszkaniowym. Podstawowym elementem konstrukcji komina jest  unikalna, zaawansowana technologicznie, profilowana, izostatycznie prasowana rura ceramiczna

Podciąg sprężony

To prefabrykowany podciągiem żelbetowym. Wykonany jest z betonu klasy C55/67 oraz stali sprężającej klasy 1860 MPa. Pierwszy tego typu prefabrykowany podciąg do szerokiego zastosowania również w budownictwie jednorodzinnym – duża nośność sprężonego elementu. Podciąg jest w trakcie produkcji dlatego zamieszczone zdjęcie nie przedstawia produktu.