Rok rocznie podczas targów producenci i dystrybutorzy prezentują nowości i innowacyjne rozwiązania wykorzystywane podczas prac budowlanych i wykończeniowych. Najczęściej są to urządzenia i technologie, które debiutują na rynku. Wśród najciekawszych premier targów Interbud 2019 znalazły się m.in.:

Panelowy system okładziny ściennej

Pozwalający w każdym momencie użytkowania zmieniać jego wygląd. Opatentowany system łączenia pozwala umieścić każdy moduł systemu w trzech różnych odległościach od ściany, dzięki czemu możemy tworzyć nieskończenie wiele wzorów 3D. Moduły można zamieniać miejscami co daj możliwość całkowitej zmiany designu ściany, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

FKS94 Karol Filipek, stoisko nr 68a

Pompa Ciepła HPA-O8CS+

Pompa typu powietrze/woda z funkcją chłodzenia aktywnego, do ustawienia na zewnątrz budynku. Zastosowanie technologii inwerterowej powoduje, że pompa ciepła sterowana jest zależnie od aktualnego zapotrzebowania na ciepło (płynnie regulowana wydajność́ poprzez zmianę̨ prędkości pracy sprężarki oraz wentylatora) co zapewnia wysoką efektywność systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

4 Energy Tomika, stoisko nr 23

Preparat BX-10

Preparat służący do usuwania klei, mas montażowych do wykładzin dywanowych oraz pcv,  Jako jedyny produkt nie niszczy czyszczonej powierzchni po demontażu wykładzin.

Brand, stoisko nr F11

Grunt budowlany

Preparat dedykowany dla budownictwa, stworzony na bazie zaawansowanej nano-technologii. Grunt łączy w sobie kilka produktów w jednym dając: poprawę przyczepności podłoża, ograniczenie jego chłonności wzmocnienie miejsc osłabionych a przede wszystkim ochronę przed grzybami, pleśniami i bakteriami.

Dynamic Technology, stoisko nr 102

Dwuwarstwowy parkiet

Dedykowany do ogrzewania podłogowego o niecodziennym wyglądzie, poszczególne elementy zdobią trzy różne rodzaje wykończenia. Począwszy od szczotkowania przez oryginalne heblowanie powierzchni, aż po delikatne ślady po pile.

Strefa Kąpieli, stoisko nr 50

Elastyczne płytki

Materiał budowlany służący do wykańczania ścian wewnątrz i na zewnątrz  budynków imitujący wykończenie z cegły klinkierowej. Odporny na warunki atmosferyczne będący jednocześnie dociepleniem budynku.

Kosbud, stoisko nr16

Aluthermo quattro

To pierwszy cienki, wieloodbiciowy i wielowarstwowy systemem izolacji. Elastyczna struktura złożona z kilku warstw aluminium zawiera suche powietrze w warstwach wewnętrznych. Rezultatem takiej konstrukcji jest efektywna oszczędność energii oraz najwyższe parametry współczynnika oporu cieplnego i współczynnika przenikania ciepła.

Pbn Invest, stoisko nr 153

System suchej zabudowy Michno

Oparty na polskim wynalazku, pierwszy na świecie elastyczny, samonastawny, pływający system konstrukcyjno-regulacyjny.

Łódzka Fabryka Wynalazków, stoisko nr109

Czyszczenie i renowacja suchym lodem

Bezpieczna, ekologiczna, efektywna, szybka i bezinwazyjna metoda czyszczenia i renowacji, która ma zastosowanie we wszystkich dziedzinach przemysłu.

Ice Factory, stoisko nr 82