63 producentów i dystrybutorów weźmie udział w targach dekarskich, które odbędą się równolegle z targami Interbud. Będzie to szeroka prezentacja pokryć dachowych, rynien, wzmocnień stropowych i izolacji, a specjaliści będą przekonywać, że odpowiedni dach pozwala zaoszczędzić nawet 30 procent ciepła.

W trakcie Dachexpo klienci indywidualni będą mieli szansę porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się na co szczególnie należy zwrócić uwagę decydując się na wymianę dachu. Wystawcy pokażą najnowsze technologie i techniki. Przedstawiciele samorządu dekarskiego opowiedzą między innymi jak sprawdzić wiarygodność i fachowość potencjalnych wykonawców.  

Dla profesjonalistów

Targi odwiedzi kilkuset dekarzy, blacharzy i cieśli. Z myślą o nich zorganizowane zostaną spotkania i warsztaty. Będą one poświęcone technikom układania dachów i elewacji, cięciu drewna i materiałów drewnopochodnych oraz odsysaniu pyłów podczas prac budowlanych prowadzonych przy użyciu elektronarzędzi.

Dekarskie nowości

Wśród dekarskich nowości znajdzie się miedzy innymi blachodachówka Tysenia, która może być montowana zarówno jako pokrycie dachowe, jak i oryginalne wykończenie elewacji. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy zaprezentuje przymiar, czyli narzędzie przeznaczone do wykonywania tradycyjnych połączeń ciesielskich. W stoisku Budmech pokazywane będzie urządzenia do indukcyjnego zgrzewania membran przeciwwodnych.

Wykłady i prezentacje

- Jakie drewno na dach
- Ciepło z dachu
- Wycena robót dekarskich
- Błędy dekarzy 

Wystawcy targów DACHEXPO

ALPOL IZOLACJE PLUIMERS
ARBET JAN GRYCIUK
ATD INSTAL KNAUF
B.PRO LANGE
BLACHOTRAPEZ LIFT POLSKA
BLACHPOL MASTERPLAST
BOGEN MILWAUKEE
BOSCH NARZEDZIOWNIA BIS
BRAAS OTTENSEN
BRYZA PBN INVEST ( ALUTERMO)
BUDMECH PIHER
CEDRAL PSD
CREATON PROFITECHNIK
CW LUNDBERG RECTICEL
DAGART RECTOR
DEKARZ &CIEŚLA RIGIPS
DIETRICH'S ROBEN
ELEMENT ROTO
EXTRA DACH SCHIEDEL
FAKRO SKŁAD DREWNA NOWAK
FESTOOL SOPEXIM
FMK STARMIX
GAMART STIHL
GERARD TARTAK OLCZYK
GRODACH TARTAK WITKOWSCY
HANDBUD TERMDACH
HOCH VELUX
ICOPAL WIĄZARY BURKIETOWICZ
IKO WIENERBERGER
ISOVER WOLFCRAFT
IVT WYDAWNICTWO DACHY
IZOBUD